Йонас Валанчунас вкарва 21 точки, докато Пеликанс повеждат рано и побеждават Уориърс със 141-105
AP News | 2024-01-11 | 06:41:19

САН ФРАНЦИСКО (АП) — Йонас Валанчунас има 21 точки. девет борби и две откраднати топки, помагайки на Ню Орлиънс Пеликанс да скочат до голяма преднина по пътя към победата над Голдън Стейт Уориърс със 141-105 в сряда вечерта.

Стивън Къри имаше 15 точки и шест асистенции за Голдън Стейт след мач, в който той стреля 2 за 14 и пропусна всичките си девет опита си за 3 точки, за да вкара девет точки – след като вкара 25 точки или повече в предишните четири мача.

Цион Уилямсън започна за Пеликанс и допринесе с 19 точки, седем асистенции и пет борби в игра 30 минути, след като започна деня под съмнение заради натъртен десен квадрицепс.

Пеликанс, трениран от бившия помощник на Уориърс Уили Грийн, спечели за шести път в седем мача и по впечатляващ начин след победа със 133-100 в Сакраменто в неделя.

Мозес Мууди излезе от резервната скамейка, за да вкара 21 точки за борещите се Уориърс, докато Клей Томпсън завърши с 13. Завръщането на Дреймънд Грийн след прекъсване от 12 мача в лигата не може да дойде достатъчно скоро, за да зареди с енергия шампионите от 2022 г.

Голдън Стейт изостана много рано за втори пореден мач и беше принуден да се опита да навакса още веднъж след загуба със 133-118 от Торонто в неделя. Треньорът Стив Кер каза във вторник, че Голдън Стейт трябва да играе с по-голямо чувство за спешност, което той отбеляза, че не е показало при загубата от Торонто.

„Бяхме освирквани от терена. Заслужавахме го,” каза той.

И това се случи отново в сряда, със същото или може би по-обезсърчаващо начало за разочарованите фенове, след като Уориърс допуснаха рекордните за сезона 46 точки през първата четвърт и изоставаха с 25 точки по средата на втората, 58-33. Те стигнаха до 73-60 на полувремето, след което всеки път, когато Голдън Стейт заплашваше, Пеликанс редовно имаха отговор от другата страна.

Много от присъстващите си проправяха път към напусканията по време на четвъртата четвърт на мача, предаван по националната телевизия.

Ню Орлиънс направи шест от първите си осем удара, за да продължи бързо напред със 17-6 – получавайки по шест точки от Валанчунас и Хърб Джоунс. Пеликанс водеха с 46-27 след първата четвърт благодарение на девет тройки.

Трейс Джаксън-Дейвис добави 19 точки за Голдън Стейт, завършвайки серия с 11 от 13 мача и седем поредни рекорда за сезона у дома.

Ветеранът страж Крис Пол претърпя операция в понеделник за фрактура на левия си показалец и няма да пътува с отбора по време на предстоящото му пътуване. Предвидено е той да бъде преоценен три седмици след операцията.

Pelicans: В Денвър в петък вечер.

Warriors: В Чикаго в петък вечер, за да започне пътуване с четири мача.